pl_goraZ.png
Zdj4.png

Artykuły

dr inż. Maciej Bazarnik


mgr inż. Maciej Bazarnik

Telefon: (61) 665 3194
e-mail: Maciej.Bazarnik[at]put.poznan.pl
www:  http://www.nanoscience.de/group_r/spstm-molecules/
Konsultacje:  konsultacje możliwe tylko po wcześniejszym kontakcie mailowym

O mnie

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej, gdzie uzyskałem wpierw tytuł magistra inżyniera fizyka, a następnie doktora nauk fizycznych w dziedzinie fizyki. Fizyka jest ogromną gałęzią wiedzy. Ja jestem nanotechnologiem a i to jest pojęcie bardzo szerokie. Specjalizuję się w badaniu właściwości molekuł organicznych osadzanych na powierzchniach monokrystalicznych. Interesuje mnie całokształt od właściwości pojedynczej molekuły, oraz wpływu rodzaju podłoża na nie, po oddziaływania międzymolekularne w warstwach oraz układach molekuła – elektroda metaliczna.
W pracy używam technik powierzchniowo czułych a w szczególności skaningowych mikroskopów tunelowych jak również mikroskopów sił atomowych pracujących w najróżniejszych środowiskach. Techniki te pozawalają na badanie obiektów z atomową zdolnością rozdzielczą w przestrzeni rzeczywistej. Dzięki nim jestem w stanie dokładnie poznać najbliższe otoczenie molekuły na powierzchni, czy w odległości kilku nm nie znajduje się inna molekuła, bądź defekt na powierzchni. Wyznaczyć konfiguracje adsorpcyjne i w końcu zbadać ich właściwości elektronowe.

Inne

Aktualnie w ramach stażu podoktorskiego przebywam w Hamburgu (DE). Gdzie zajmuję się właściwościami magnetycznymi układów molekularnych badanych przy pomocy spinowo spolaryzowanego skaningowego mikroskopu tunelowego.